Hemen Ara
Whatsapp

Soğutma Sistemleri

İklimlendirme ve soğutma sisteminde en önemli amaç kapalı mekanlarda bulunan insanlara en uygun hava konfor şartlarının sağlanabilmesi olarak bilinir. Ayrıca bu sistemler endüstriyel sektörlerde bir ürünün üretilebilmesi için kullanılabilmektedir. O ürünün istenen hava koşullarında sağlıklı bir şekilde havalandırılması ve ısı seviyesinin ayarlanmasıyla gerekli olan ortamı yaratmakta kullanılır.

Endüstriyel alanlarda kullanılan hava iyice süzülür ve temizlik aşamasından geçer.Böylelikle imalat aşamasında uygun şartlar sağlanmış olur. Çeşitli gıda ve sanayi sektörlerinde uygun ortamda saklanıp ürünlerin saklanabilmesi için de, iklimlendirme ve soğutma sistemi oldukça gereklidir. iklimlendirme ve soğutma tesislerinin kurulmasıyla tekstil, kimya, tütün, sanayi, ilaç, gıda ,Oteller gibi havanın belirli sıcaklıkta ve temizlikte olduğu ortamlarda, imalat daha verimli ve sağlıklı olmaktadır.

Klima Nedir? 

Klimalar, bireylerin daha konforlu ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını isteğe bağlı olarak soğutan veya ısıtan, nem dengesini sağlayan, toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır.

Klimalar ve Çeşitleri: 

  • VRF Sistem Klimalar
  • Multi Sistem Klimalar

VRF Sistem Klimaları, Multi Sistem Klimalardan Ayıran Başlıca Özellikler: 

VRF sistem klimaları, multi sistem klimalardan ayıran en büyük faktör; değişken gaz debisi sebebiyle enerji tasarrufu ile birlikte kullanıcıların rahatını en yüksek düzeyde tutmasıdır. Çevreye karşı itina ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufunu merkez edinmiş, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar.

İletişim Formu

Copyright © 2024 | Altes, Altes Mühendislik | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım, Ankara Web Tasarım